Bahamalar’a bir gezi mi yapmayı düşünüyorsunuz? İster kafanızda uçuşan bir fikir, ister yapmak için adımlar attığınız somut planlar olsun, bir gün kendinizi Bahamalar’da bulursanız bu ipuçlarının sizin için değerli olacağına inanıyorum, o yüzden okumaya devam edin.

Bahamalar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Para birimi: Bahama Doları, ABD doları ile aynı seviyededir.
 • Dil: İngilizce
 • Ulaşım: Yolun sol tarafından gitmeyi unutmayın.
 • İklim: Tüm yıl boyunca tropikal; güneş koruyucunuzu unutmayın.
 • Bazı ülkeler için vize gerekmektedir.

Bahamalar’da Yapılacak Şeyler

Bahamalar’da yapılacak çok şey var ve bunların hepsi internette bulunabilir, ancak oraya yaptığım geziden öğrendiğim bir şey var, asla çevrimiçi bir aktivite paketi rezervasyonu yapmayın . Neredeyse bu tuzağa düşüyordum çünkü planlayıcı biri olduğumdan işleri önceden ayırtmak istiyordum. Çevrimiçi paketler şişirildi ve geldiğimde daha iyi anlaşmalar yaptım ve şahsen pazarlık yapma şansım oldu. Jet Ski çevrimiçi kişi başı yaklaşık 120 dolardı ama biz bunu 4 kişi için yaklaşık aynı fiyata aldık – ne çalmak!

 • Cabbage Plajı’nda jet ski (70$*)
 • Sandy Toes Adası’nda Şnorkelli Dalış (Grup paketi – tekne gezisiyle birlikte 185 $*. Buna değer.)
 • Gün batımında akşam yemeği gezisi (75$*)
 • Etrafında bir tekne gezisi (şnorkel ile birlikte 110 $*.)
 • The Atlantis’te Yunus Buluşması (120$*, The Atlantis veya Comfort Suites’te oda rezervasyonu yaptırırsanız ücretsiz.)
 • Gezi (ücretsiz)
 • Atlantis’teki Akvaryumlar (gece saat 18.00’den itibaren ücretsiz)

* Fiyatlar 17.01.2024 tarihli fiyatlardır. Değişkenlik gösterebilir.

Oraya varmadan önce yapmak isteyeceğiniz şeylerin bir listesinin olması önemlidir, ancak planlarınıza çok sıkı tutunmayın; esnek olun ancak kolayca etkilenmeyin, çünkü size tur paketleri satmaya çalışan çok sayıda insan olacaktır. aktiviteler. Elde edilmesi zor rolü oynayan Nijeryalı bir kız gibi, size bir teklifle yaklaşan ilk kişiye evet demeyin. En iyi anlaşmaya gitmeden önce çeşitli seçenekleri tarayın.

Bahamalar’da Nerede Kalınır?

Size karşı dürüst olacağım, ada özellikle konaklama konusunda çok pahalı olabiliyor. En iyi seçeneğiniz Expedia , Travelocity veya bu çevrimiçi seyahat sitelerinden birinden her şey dahil bir paket almaktır çünkü sonuçta paranızın karşılığını verirler. Kalmak için en iyi yer, Comfort Suites’ten Paradise Harbor Club’a ve The Atlantis’e kadar çeşitli seçeneklerin bulunduğu Paradise Adaları’dır. Orta fiyatlı ve çok iyi olan Paradise Harbor Club’da kaldık.

Yenilecek yiyecek

Otantik Bahama yemeklerinin tadına bakmak için Arawak Cay olarak da adlandırılan Fish Fry gidilecek yer. Andros’tan Seafood Master’a, Twin Brothers’tan Anthony’s’e kadar birçok restoran seçeneği var. Yiyeceklerin oradaki diğer yerel restoranlara göre önemli bir yükseltme olmamasına rağmen Anthony’s’in çok pahalı olduğunu gördük. Yine de itiraf etmeliyim ki, oradaki snapper gerçekten iyiydi ve adada sahip olduğum en iyisiydi.

Genel ipuçları

 • Turist tuzaklarından kaçının, sadece gülünç fiyatlara sahip olmakla kalmıyorlar, genellikle yerel hizmetlerde önemli bir yükseltme sunmuyorlar, tek istedikleri sizin zor kazandığınız para. Turistik bir yer belirlemek zor değil, genellikle yabancılarla doludur ve Bahamalar’da çok sayıda Amerikalının orada tatil yaptığını göreceksiniz.
 • Ulaşım için önemli miktarda bütçe ayırın ve size iyi fiyatlar sunacak güvenilir bir taksi şoförü bulun. Etrafta çok fazla hareket edeceksiniz ve taksiler gerçekten dolaşmanın en emin yoludur. Otobüsleri var ama onlar bile güzergah ve tarife açısından o kadar güvenilir değil.
 • Güneş koruyucunuzu unutmayın! Vücudumun her yerinde hala bronz çizgiler var; orada güneş gerçek ve Kanada gibi nemli bir ülkede yaşıyorsanız bu iyi bir haber. Kendinizi güneşe hazırlayın ancak güneş koruyucunuzu yanınızda getirin.

Bu makalemiz gibi daha birçok gezi ve tatil fikiri Gezintide 1 Adam kanalını da ziyaret edebilir ve ilginizi çekiyorsa Seyahat Öncesi Ritüelim isimli yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.