GEZİ TURLARI

Benelüx ve Hollanda Turları

Benelüx ve Hollanda Turu Hakkında Bilgiler

Benelüx ve Hollanda turları için bahar en güzel zaman!

Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’un meydana getirdiği topluluğun genel adıdır. Benelüx turları adı altında sizleri gerçek anlamda heyecanlandıracak en güzel noktaları gezebilir ve 3 dünya ülkesinin sizlere katmış olduğu heyecanla birbirinden güzel noktalarını tur imkanı ile yaşayabilirsin.

Lüksemburg, Köln, Amsterdam, Brüksel ve Paris, Benelüx turları kapsamında gezebileceğiniz en güzle şehirlerin başındadır. Benelüx turları arasından seçimlerinizi yapmaya karar verdiğiniz zaman özellikle hava durumunu kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Hem eğlenceli hem de havanı güzel olacağı dönemde Benelüx turları arasından seçimlerinizi tercih ederseniz sizin için iyi olacaktır. İlkbahar ve yaz aylarında ortalama 15-30 derece sıcaklığı ile en güzel zamanlar sizi beklemektedir. Belçika Kraliyet Sarayı, Kakao ve Çikolata Müzesi ve İşeyen Çocuk Heykeli gezilecek yerler arasındadır.  Amsterdam’da ise Dam Meydanı, Madame Tussauds Müzesi, Kraliyet Sarayı ve Van Gogh Müzesi gezip görmeniz gereken yerler arasındadır.

Farklı tarihi ve farklı mimarisi ile sizi büyüleyecek olan en güzel şehirleri gezip görebileceğiniz gibi kendi görmek istediğiniz noktaları da daha önceden araştırarak karar vermenizde fayda vardır.

Hollanda Turları ile en eğlenceli zamanlar geldi!

Hollanda Turları
Hollanda Turları

Hollanda Krallığını meydana getiren dört büyük ülkeden biri olan Hollanda kesinlikle görmeniz gereken yerler arasındadır. Karayipler’de yer alan 3 adası ile oldukça büyük bir ülkedir. Hollanda gece hayatı, casinoları ve farklı mimari yapıları ile bilinmektedir.

Hollanda’ya geldiğiniz zaman kesinlikle tadına bakmanız gereken lezzetler bulunmaktadır. Başta Chips, waffle ve hamburger yani fast food dükkanlarına uğramanızı tavsiye ederiz. Hollanda’da başta Amsterdam, Rotterdam, Lahey, Eindhoven, Maastricht, Groningen ve Utrecht görmeniz gereken yerler arasındadır. Ayrıca Park ve bahçeleri ile ünlü olan ülkede; Keukenhof, Vondelpark, Jordaan, Natura Artis Magistra, Madurodam bahçelerini gezmelisiniz.

Benelüx ve Hollanda Turları

Benelüx Hollanda Turları
Benelüx Hollanda Turları

Hollanda turları kapsamında kesinlikle bahçeleri gezmeli, doğal güzellikleri görmelisiniz. Muhteşem manzaralara hayran kalacaksınız. Parkları ve nehirleri ile harika bir tur olacaktır. Hollanda turu yaparken Amsterdam’da kayıklara binmeyi ve tur yapmayı sakın unutmayın.

KEYİFLİ BİR TUR İÇİN

Hollanda ve çevresinde dilediğiniz gibi keyifli bir tur planlamak isterseniz multi vizeniz var ise dilediğiniz her yeri gezebilirsiniz. Hollanda turları ve yılın en güzel zamanları sizin için bahar ayları olmalıdır. Kesinlikle baharda ya da yılbaşı zamanında gelmenizi tavsiye ederiz. Yılbaşında Hollanda turu daha da eğlenceli olacaktır. Hollanda turları özel dönemlere ya da en güzel mevsimlere denk getirmek en uygun olanıdır. Keyfini çıkaracağınız güzel bir tatil için ne kadar erken tercih ederseniz o kadar keyifli bir tur olacaktır ve siz gitmeden keyfini çıkaracağınız tur için araştırma yapmayı ihmal etmeyin! Unutmayın; ne kadar çok araştırma yaparsanız sizin için o kadar iyi olacaktır.

 

Bu makalemiz gibi daha birçok gezi ve tatil fikiri Gezintide 1 Adam kanalını da ziyaret edebilir ve ilginizi çekiyorsa Batum Botanik Bahçesi isimli yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu