PLAJ ÖNERİLERİ

Burgazada Plajları: Sait Faik’in Adası, Doğal Bir Güzellik

Burgazada Gezilecek Yerler

Burgazada Plajları hakkında ki yazımıza hoş geldiniz. Burgazada bölgesinde tatil yapmak isteyen seyahatseverler muhakkak bu destinasyon yazımızı okumalılar diye düşünüyorum. Mega Kent’in en değerli yerlerinden birisi olan Burgazada Plajları hakkında sizlere detaylı bilgiler vermek istiyorum.

Burgazada Plajları Hakkında

Kınalıada ve Heybeliada arasında yer alan Burgazada, İstanbul’un prens adaları olarak ifade edilen Büyükada ve Heylediada’dan sonra gelen en büyük 3.cü adasıdır. Sait Faik Abasıyanıkla tanınmış olan ve sessiz sakin yapısı ile ada turu isteyenlerin vazgeçilmez adreslerinden birisidir. Özellikle Burgazada plajları mavi denizi ve temiz olmasıyla dikkat etmektedir. Bölge de var olan çok sayıda ki ahşap evler, bölgeyi gezip görmek isteyenler için kusursuz bir manzara zevki sizlere sunmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin de ilgisini oldukça çekmiş olan bölgeye ziyaretler için tekne veya feribot seferleri yer almaktadır.

Kalpazankaya Plajı

Burgazada plajları içerisinde en çok tercih edilmektedir. En popüler plajları arasında listenin ilk sırasında yer alıyor. Listenin başında yer almasının en büyük sebebi şüphesiz, Burgazada bölgesinin en güzel koyunda mevki ediyor olması. Plajında iskelesi bulunan, tepesinde var olan Balık restoranları sayesinde hem denize girmek, hem de bu manzaranın keyfini çıkartırcasına yemek yemek isteyenlerin gözde adreslerinden birisidir. Etrafında var olan kayalıklar sayesinde korunan bir koy olması ve rüzgar esintisinin kesilmesiyle dalgasız güzel bir denize ev sahipliği yapmaktadır. Plajın ücretli olduğunu buradan belirterek şezlong, duş ve şemsiyeler için ekstra bir ödeme yapmak zorunda olduğunuzu ifade etmek isterim. Burgazada merkez bölgesinden yaklaşık 30-40 dakikalık yürüyüş mesafesinde olduğunu da söyleyelim.

Burgazada Halk Plajı – 6 Numaralı Plaj

Halk plajı’nın tercih edilme sebeplerinden en önemlisi temiz deniz yapısından kaynaklanıyor. Burgazada merkez bölgesine en yakın plaj olmasıdır. Bölgenin yine en çok tercih edilen plajlarından birisi olma özelliğini taşımaktadır. Deniz yapısının taşsız ve kumsal olmasıyla farkını ortaya koyuyor. Ayrıca plajda şezlong, şemsiye ve duş gibi imkanlarda olmakla beraber, ücrete tabi tutulmaktadır.

Burgazada Çamakya Aile Plajı

Merkez bölgesine en yakın ikinci plaj olan Çamakya Aile Plajı, giriş için herhangi bir ücret ödemeyeceğiniz halk plajlarından birisidir. Ailenizle birlikte gidebileceğiniz halk plajları arasında yerini almaktadır. Giriş ücreti olmaksızın şezlong, duş alanını kullanma ve şemsiye kiralama karşılığında 100 TL gibi ücret ödemeniz gerekebilir. Çocuklu ailelerin genel olarak tercih ettiği plajlardan birisisidir.

Burgazada’da Tatiller Daha Güzel

Burgazada bölgesinde tatil mi yapmak istiyorsunuz. Eğer bölge de kamp yapmayı mı düşünüyorsunuz. Sizler için muhteşem bir alan. Muhteşem bir koy, harika bir deniz, muaazzam bir manzara sizleri bekliyor. Evet yanlış duymadınız. Tüm bunların hepsine Madam Martha Koyu plajında sizleri bekliyor olacak. Ayrıca bölge de yeme içme tesisleri de yer almaktadır. Merkeze yaklaşık 30 dakika yürüme mesafesinde olan bu plaj, sizlere çok fazla deneyim yaşatacak. Ayrıca bölge de çok fazla aktiviteler var. Su sporları ile ilgilenenler bölgeyi çok fazla tercih ediyorlar. Hem tatil yapacak, hem kamp yapacak hem de bölgenin keyfini çıkartacaksınız.

Sizler de böylesi güzel bir yeri gezmek mi istiyorsunuz? Kesinlikle rota listesine yer almanızı sizlere tavsiye ederim. Ayrıca sitemiz üzerinde kamp alanları kategorimizi inceleyerek daha fazla kamp alanlarına ulaşabilirsiniz. Plaj önerileri kategorimizi inceleyerek daha fazla önerdiğimiz plajlara da göz gezdirebilirsiniz.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu