Dubai’de Yaşanılacak 8 Otel işte sizinle. Dubai’de hava yazın 50, kışın 25 derece. Bu durumda elbette kapalı alanlar içinde bir yaşam formu türemiş durumda. Restoran, bar, kayak pisti, çarpışan araba, çocuk parkı, SPA, havuz, deniz ne ararsan otel hayatına dahil olmuş. İşte bu yüzden, hem kalacağın mekanı seçmene, hem de beyaz çarşafları arasında uyumasan bile restoranında masa ayırtmana yardımcı olması açısından şöyle kısa bir liste vereyim istedim. Sol baştan sizler için Dubai’de Yaşanılacak 8 Otel‘i sayıyorum. Bizlere daha fazla destek vermek adına yazdığımız içeriklere yorum olarak desteklerde bulunabilirseniz seviniriz.

ATLANTİS THE PALM DUBAİ

Palmiye olarak bilinen suni adaların en ucundaki bu yeni otelde 1500 kişilik yatak; 16 restoran; Michel Rostang, Giorgio Locatelli ve Matsuhisa Nobu’nun elinden çıkma yemekler; kişiye özel spor hocaları; çocuklar için eğlence alanı; beyaz kumlarla kaplı sahiller; jet ski, yelken, tüple dalış dersleri; elbette SPA var.
ATLANTİS THE PALM DUBAİ
ATLANTİS THE PALM DUBAİ
Ne kadar? Denize bakan standart odaların gecesi 1100 TL’den başlıyor, denizin altında yaşadığınız Neptune Suit 15000 TL’ye kadar çıkabiliyor.
Ne yapmalı? İtalyan tarzında, büyük porsiyonlarda hamur işi yemek için Ronda Locatelli, Asya yemeklerinin lezzetini bulmak için Saffron’da yer ayırtmalı.

JUMEIRAH LIVING WORLD TRADE CENTRE RESIDENCE

Seyahate çıkmadan airbnb.com üzerinden ev arayanlar için cennet burası. Otelden çok rezidans tipinde hizmet veriyor. The Club restoranda ev tipinde yemek yeniyor.
JUMEIRAH LIVING WORLD TRADE CENTRE RESIDENCE
JUMEIRAH LIVING WORLD TRADE CENTRE RESIDENCE
Ne kadar?3 ayrı odada altı kişiye kadar kiralayabileceğin dairelerin geceliği 1600 TL. Adam başına geceliği 250’ye çıkıyorsun anlamına geliyor.
Ne yapmalı? 29. Katındaki Business Center’da işyerine gidiyormuş havası yaratabilir, ofiste seni bekleyen dertleri çözdükten sonra 30. Katındaki havuzda bronzlaşabilirsin.

ONE AND ONLY ROYAL MIRAGE PALACE

Bu aralar içindeki restoranlar ve barlarla Dubai’nin en hip oteli kendisi. Bütün yatak odalarında özel teras ya da balkon bulunuyor, büyük salonlarında dünyanın pek çok yerinden gelen çiftler evleniyor, çocuklar için özel oyun alanları var. Bu otelde kaldığında özel turlarla çölde safariye gidebilir, 1 km’lik özel sahilinde yürüyüşlere çıkabilir, tenis oynuyorsan kendine bir eş bulabilirsin.
ONE AND ONLY ROYAL MIRAGE PALACE
ONE AND ONLY ROYAL MIRAGE PALACE
Ne kadar? İki kişilik standart odalar 1300 TL; salonlu, banyolu, küvetli executive suit istersen 3000 TL’ye kadar yolu var.
Ne yapmalı? 101 Bar & Lounge’da Dubai’nin gökdelen manzarasına, ya da terse oturursan Körfez’e karşı akşamüstü içkisini yudumlayabilirsin.

MADINAT JUMEIRAH

Dubai’nin Venedik’i olarak kabul gören, odalardan restoranlara kayıklarla gidilen bu mahallede Al Quasr ve Mina A’Salam olarak iki özel otel var. Hangisinde kalmak istediğin senin tercihin olacak.
Ne kadar? Mina A’Salam odalardaki lükse bağlı olarak 738 TL – 2.418 TL arasında; Al Quasr Hotel’in Arap stili odalarıysa 1500 TL civarında.
MADINAT JUMEIRAH
MADINAT JUMEIRAH
Ne yapmalı? Tony Hoyle elinden çıkma bir beş çayı için Al Samar Cake Boutique’e uğramalı; gece dans etmek istersen Triology’de sonlanmalı, ama mutlaka bir Cuma brunch saatinde Mina A’Salan Otel’in açık büfesine kurulmalı.

SOFITEL DUBAI JUMEIRAH BEACH

Eğer dünyada herhangi bir Sofitel’de kalmışsan bilirsin, aldığın servis düzgün, şık, kusursuzdur. Dubai’deki şubesi de Körfez’e nazır manzarasında aynı düsturu tutturmuş.
Ne kadar? Denize nazır odaları ortalama iki kişi için 600 TL ayarında.
Ne yapmalı? Rococo restoranın geniş şarap menüsünden tarzınıza uygun olanı ev yapımı makarnalar eşliğinde içmeli. Üzerine de bir grappa devirmeli.

GROSVENOR HOUSE DUBAI

24 saat sana hizmette bulunacak uşaklar, 12 yaşına kadar çocuklar için bedava konaklama, dilediğin filmleri bulabileceğin bir koleksiyon, ve her odanın kendine özel balkonu. Grosvenor House ucuza, hip tatil arayanların, bekarların ve 40 yaş altı Avrupalılar’ın tercihi.
GROSVENOR HOUSE DUBAI
GROSVENOR HOUSE DUBAI
Ne yapmalı? Buddha Bar & Restaurant’da sushi yanında Asya kokteylleri içmeli, 44. Kattaki Bar 44’ten Dubai Marina manzarasına bakmalı.

THE ADRESS

Dubai Mall’un yanında Waterfall’daki su gösterilerine karşı, ya da Dubai Marina’da kumsalın hemen yanında. İki şubesi olan The Adress’te 24 saat açık spor salonuna sabahın dördünde bile uğrayabilirsiniz. Eğer Downtown şubesinde kalmışsan dünyanın en uzun binası Burj Khalifa’ya bakarak güne başlayabilirsin.
THE ADRESS
THE ADRESS
Ne kadar? İki kişilik standart odalar 700-1000 TL arasında.
Ne yapmalı? SPA’sında bir program seçip, kendine zaman ayırmalı.

RAMADA JUMERIAH BEACH RESIDENCES

Özellikle daha uzun süreli seyahatlar için ideal bir ortam. Dubai’nin araba gerektirmeyen kordon boyu olarak bilinen Jumeriah Beach Walk’ta.
RAMADA JUMERIAH BEACH RESIDENCES
RAMADA JUMERIAH BEACH RESIDENCES
Her odanın içerisinde mutfak, küvet, televizyon ve bedava internet var.
Ne kadar? Odalar iki kişi için 400, dört kişilik tercih edersen 750 TL civarında