KAMP ALANLARIKEŞFET

Kamp Çadırı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kamp Çadırı Almayı Düşünürken Bunlara Dikkat Edin

Kamp çadırı alırken dikkat edilmesi gerekenler adlı yazımıza hoş geldiniz. Gezintide1adam olarak düşündüm, otel şartlarının günümüz şartlarında oldukça pahalı olması, kişileri kamp yapmaya zorladı diye düşünüyorum. Aslında bir nevi iyi oldu. Çünkü kamp yapmak oldukça zevklidir.

kamp çadırı alırken dikkat edilmesi gerekenler

Hem maddi yükü azaltıyor, hem de daha fazla gezip görme imkanına sahip oluyorsunuz. Doğa ile iç içe bir yaşam hiçbirşeye değişilmez. Dört duvar arasında herşey dahil konseptinde bir tatil yapmak kimi zaman daha cazip gelse de kamp yapmanın keyfi çok daha başkadır. İlk defa kamp yapmayı düşünenler için hazırladığımız bu yazımızda, konu başlığından da anlaşılacağı üzere en önemli konuların başında çadır gelmektedir. Çadır seçimi oldukça önemlidir. Büyüklüğü, dayanıklılığı ve kullanıma elverişli olması tabi ki.

Kamp Çadırı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle alacağınız çadırın, hangi mevsimlerde kullanılacağı önemlidir. Kaç kişinin konaklama yapacağı, çadırın ağırlık konusu ve malzemelerinin yanı sıra sağlık açısından da uygun olup olmadığıdır. Mevsimlere göre çadırlar farklılıklar gösterebilir. Bu yüzden sizlere maddeler halinde önemli ipuçları vermek istedim.

  • Kamp çadırı alırken mevsimsel özelliklere dikkat edilmeli,
  • Doğa yürüyüşü ve uzun süreli kamp tercihleri için Husky ve Quechua dört mevsim kamp çadırını tercih etmenizi öneririm.
  • Çadırda konaklama yapacağınız kişi sayısına göre tercih yapmalısınız.
  • Hava şartlarının olumsuzlaşması, yağmurlu havalara denk gelmeniz halinde çadırın yağmurluluğunun olmasına dikkat ediniz.
  • Çadırın ağırlık konusu oldukça önemlidir. Sırt çantasına yükleyeceğiniz ekipmanlar, bir noktadan sonra sizleri olumsuz yönde etkileyebilir.
  • Beklentilerinizi karşılayan ve ağırlık konusunda da sizi temin eden çadırlar almanız önemlidir.
  • Polyester yapımı çadırları tercih etmelisiniz. Pamuktan yapılan çadırlar ıslanması halinde suyu emeceğinden dolayı size aşırı bir yük engeli teşkil edebilir.
  • Çadır alırken, malzemelerinin eksik olup olmadığı kontrol edilmelidir. Aksi halde kamp halindeyken yaşayacağınız sorunlar, sizleri moral bozukluğunuza ve zaman kaybına yol açabilir.

Kamp çadırları günümüzde oldukça revaçtadır. İnternet üzerinden pek çok aramalarına sonuçlar verebilir. Güvenilir sitelerden alışveriş yapmalı ya da kamp malzemesi satan yerlerden alışveriş yapmanızı öneriyorum.

Şahsi fikrim, kamp malzemeleri satan yerlerden alışveriş yapmanızı tavsiye ederim. Merak ettiklerinizi öğrenebilmek için ürünün satıcısı ile diyalog kurabilirsiniz.

Bu yazımızda eksik olan bir bölüm varsa, konu uzmanlarının da bizlere yorum olarak iletmesi halinde listemizi güncelleyebiliriz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu