İPUÇLARI

Seyahatte Kayıp Bavullar (Bunlara Dikkat Edin)

Kayıp Bavullar pek çok kişinin canını sıkar. Uçaktan indiniz, yurtdışına çıktıysanız pasaport kontrolünden geçtiniz ve sizin için en gergin dakikaların bittiğini sanıyorsunuz.

Kayıp Bavullar
Kayıp Bavullar

Bu konuda hiç emin olmayın! Ya bagajınız kaybolduysa ya da geldiğiniz şehirde kaldıysa? Son yıllarda havayolu şirketlerinin gelişen sistemleri bu sorunu en azından daha hızlı çözmeye yarıyor. Ancak tüm önlemler ve gelişen teknoloji bavulunuzun kaybolmasını engellemiyor.

Bu durumda kaldığınızda işinize yarayabilecek faydalı bilgiler Uğur Cebeci tarafından köşesine taşınmış. Uçakla bir yere gitmeden önce bir göz atmakta fayda var.

Bu aslında biraz da şans işi. Sonuçta kimse bilerek, isteyerek bavulunu kaybetmiyor. Bazen karışıklıklar söz konusu olsa da, ben bu işim tam anlamıyla şans faktörü olduğuna inanıyorum. Başıma daha önce böyle birşey gelmedi. Gelenler oldu mu bilmiyorum? Bununla ilgili yanlış hatırlamıyorsam Uğur Celebinin köşe yazılarından bir tanesinde 2008 yılında 30 milyondan fazla kayıp bavul olduğunu ifade etmişti. Buna karşılık da, 2.5 milyar dolar gibi bir rakam geri ödenmiş olduğunu yazmıştı.

Hava yolları şirketleri sonuçta sizlerin zararınızı karşılamakla yükümlü. Ama yine de bu durum can sıkıcı olabiliyor. Bu sebeple incik, boncuk ve değerli eşyalarınızı bavula koymadan önce tekrar düşünmelisiniz. Tavsiyem bu yönde olacaktır. Umarım yazım faydalı olmuştur.

Sizinde başınıza böyle bir durum geldiyse, yapılan işlemler ile ilgili bizlere ne gibi süreçler işlendiğini aktarabilirseniz, çok seviniriz.

Bu makalemiz gibi daha birçok gezi ve tatil fikiri Gezintide 1 Adam kanalını da ziyaret edebilir ve ilginizi çekiyorsa Havaalanında Uyumak isimli yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu