Dünyaca ünlü aynı zamanda ödüllü plajlarımızdan Ölüdeniz plajı, sizler için oldukça güzel bir plaj tatili olacak. Ölüdeniz de güzel bir tatil sizleri bekliyor.

Türkiye’nin en durgun sularından birisi olan Ölüdeniz, altın sarısı kumsalı, tatil yapmak isteyen bir çok yerli yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. 2006 yılında Türkiye’nin hatta Dünya’nın en güzel kumsalı seçilmiştir. Ilıs suları, yumuşak kumsal yapısıyla yüzmeyi sevenlerin en gözde yerlerinden birisi olmuştur. Bölge de ayrıca su sporları oldukça yaygın olmakla beraber, eğlence dolu anlar sizleri bekliyor. Ölüdeniz kumsalı çevresinde konaklama açısından pek çok seçenek yer almaktadır. İster günübirlik, isterseniz haftalık, isterseniz de uzun süreli konaklama yapabileceğiniz pek çok yermevcuttur. Bu süre zarfında tekne turlarına katılarak, rotanızı sil baştan oluşturabilirsiniz.

Ölüdeniz Plajı Nerede, Nasıl Ulaşılır?

Ege bölgesinde yer alan Ölüdeniz kumsalı, Muğla’nın Fethiye ilçesinde yer almaktadır. Fethiye’ye 14 km uzaklıkta bulunan Ölüdeniz bölgesinde pek çok yerler ulaşım mevcuttur. Hava yolculuğunu tercih edecek gezginlerin, Dalaman havalinanına uzaklığı 60 km uzaklıkta yer almaktadır. İstanbul bölgesinden gelmeyi düşünenler için 780 km uzaklıkta bulunan ve Ankara bölgesinden gelecek olan ziyaretçiler için 620 km uzaklıktadır. İzmir’e yakınlığı olan bilinen Ölüdeniz, 350 km uzaklıktadır. Fethiye üzerine pek çok ulaşım seferleri yer almaktadır. Ayrıca, Ölüdeniz Plajına her 5 dakika da 1 otobüs seferleri yer almaktadır.

Ölüdeniz Plajında Yapabileceğiniz Aktiviteler

Bölge üzerinde yapabileceğiniz pek çok aktiviteler vardır. Özellikle yamaç paraşütü bölgenin en çok tercih edilen aktivitelerin başında geliyor. Babadağ bölgesinden 1975 metre yüksekliğe ulaşan pilotlar eşliğinde yamaç paraşütü yapmak oldukça eğlenceli ve keyifli olacak. Yaklaşık 30-60 dakika arası süren bu yolculuk Belcekız plajında son bulmaktadır. Ayrıca bölgenin ılık suları ve berrak yapısıyla su altı dalış aktiviteleri de tercih edilmektedir. Ölüdeniz kumsalı çevresinin dağlık alan yapısı gereği bölgede dağcılık, doğa yürüyüşleri, rafting ve safari de yapılan aktiviteler arasındadır. Bölgeyi ziyaret eden ziyaretciler, bu aktiviteleri tercih etmektedirler.

Ölüdeniz Plajı Çevresi Konaklama

Ölüdeniz plajı oldukça ünesahip olan bir yerdir. Her dönem oldukça ilgi gören bu bölgenin, çevresi kadar kendisi de oldukça hareketli bir yapıya sahiptir. Türkiye’nin hatta dünya’nın en önemli turizm merkezlerinden birisidir. Muğla bölgesinde bir çok konaklama seçenekleri yer almaktadır. Geneline baktığımız zaman fiyat anlamından oldukça yüksek miktarların olabildiğini söylemek mümkün. Bunun gerekçesi de bölge’nin dünya üzerinde ödül almış plaj olması büyük etkenlik sağlamaktadır. Lüks otellerin yanı sıra bölge üzerinde değerlendirebileceğiniz bungalov evler, küçük apart oteller de yer almaktadır. Ayrıca kamp sevenler için bölge de kamp alanları da yer almaktadır.

Siz değerli kullanıcılarımızın da bu konu hakkında fikirleri varsa, bizlere yorum olarak iletebilirler. Sitemiz sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için Gezintide1Adam instagram sayfasını takip etmeli, konuyla ilgili benzer yazılara ulaşmak için plaj önerileri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.