NE YENİR?ÖNERİLER

Zurih’te Ne Yenir?

İsviçre’de çikolata dışında ne yenir?

Önce kısa bir tanıtım. İsviçre’de çikolata dışında ne yenir? Daha da kısası, Zurih’te Ne Yenir?

Rösti: Rendelenmiş patates, soğan, ince kıyım domuz eti, peynir karıştırılıyor. Sonra tavada omlet gibi çevriliyor. Yazarken bile canım çekiyor.

Rösti
Rösti
Fondue: Genellikle gruyer peynirinin eritilmesiyle yapılan, içine bir çatalla küp küp kesilmiş (tercihen kızarmış) ekmek bandırılan, yanında brokoli, patates, turşu pek güzel giden geleneksel İsviçre yemeği.
Fondue
Fondue
Raclette: İsviçre usulü mini mangal diye tanımlamayı uygun buldum. Şarküteri, sebze, peynir, et. Ne bulursan masanın ortasında duran mangalda pişiyor, midene iniyor.
Raclette
Raclette
Birchermüesli: Şimdilerde pek popüler sabah kahvaltılarımızın esası. 1900′lerde buğday, süt, bal ve patatesle yapılırmış. Şimdi tabii yoğurt ve meyveyle çeşitlemeleri mevcut.
Birchermüesli
Birchermüesli
Sonra da bir iki lokanta önermem lazım tabii lokal ve adam başı 200 TL = ucuz cinsinden (henüz tatmadığım için siz yine de ciddiye almayınız derim)
Bu makalemiz gibi daha birçok gezi ve tatil fikiri Gezintide 1 Adam kanalını da ziyaret edebilir ve ilginizi çekiyorsa Zurih Planı Yapıldı isimli yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu