Kınalıada Plajları yazımıza hoş geldiniz. Metropol şehri İstanbul’a en yakın konumda bulunan Kınalıada, sakinlik arayanların ve şehir stresinden uzaklaşıp rahat bir nefes almak isteyenlerin adresi olmuştur. Özellikle yaz kaçamakları adına Kınalıada plajları oldukça tercih edilen ve ziyaretçilerinin memnuniyet içerisinde vakit geçirmesi adına her türlü hizmeti ve aktiviteleri en üst seviyeye çıkartıyor.

Meşhur Kınalıada Plajları

İstanbul’un diğer adalarına nazaran daha küçük bir ada olan Kınalıada, İstanbul bölgesine en yakın konumda yer alan adadır. Bir ucundan diğer ucuna ortalama 35-40 dakikalık bir yürüyüş ile ulaşabilmeniz mümkündür. Kınalıada, etrafında yer alan adalara göre çok daha sessiz ve sakin bir atmostere sahip olmasıyla, sessizlik, güzel sakin bir gün geçirmek isteyenlerin adresi olmuş durumda. Sözü daha fazla uzatmadan Kınalıada bölgesinde yer alan meşhur plajları gelin birlikte inceleyelim.

Kınalıada Kumluk Plajı

Genel olarak aileler tarafından tercih edilen Kumluk plajı, sığ olmasıyla ailelerin tercih sebebi olmuştur. Plaj girişinde yer alan Damsız girilmez tabelası ile, sadece ailelere ait olan ve çiftlere açık olan bir plaj olmasıyla, sakinlik ve huzurun da kontrol altında olduğunu simgeliyor. Hafta içi ve dışı yaz sezonlarında aktif olan Kumluk plajına girişler ücretlidir. Ayrıca, duş, şezlong, kabin ve iskeleden tekne servis hizmetleri de yer almaktadır. Vapur iskelesinden 15 dk yürüyüş sonucunda plaja ulaşabilmeniz mümkündür.

Kınalıada Ayazma Kamos Beach Club

Yaklaşık 100 metrelik sahiliyle sizlere hizmet sunan Ayazma Kamos Beach Club, diğer Kınalıada plajlarına nazaran daha sakin bir yapıdadır. Burada yer alan havuz, plaj içerisinde yer alan restoranlarda pek çok seçenek mevcut. Diğer hizmetler içerisinde yer alan şezlong, duşa kabin, şemsiye gibi hizmetler için ekstra ücret ödemeniz gerekmiyor. Giriş ücretinin içerisinde yer alan bu hizmetler, müşterilerini fazlasıyla memnun ediyor.

Kınalıada Teos Beach

Kınalıada bölgesinde yer alan diğer plajlar gibi, Teos Beach’inde essiz bir manzaraya sahip olmasıdır. Deniz temizlik seviyesinin üst seviye de olması fark yaratıyor. Güzel manzara eşliğinde müşterilerine hizmet vermesi onu farklı kılıyor. Plaj içerisinde yer alan restoranlarında deniz mahsüllerinin kaliteli olması ve akşamları düzenlemiş olduğu eğlence dolu aktiviteleri sayesinde tercih sebebi olduğunu söyleyebiliriz.

Kınalıada Ülker Halk Plajı

Diğer plajlara nazaran Ülker Halk Plajının farklı, sizlerin daha rahat ortamlar üzerinde yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır. Plaj içerisinde bulunan Ülker restoranı sayesinde yeme içme işlemlerinizi karşılayabilmeniz mümkündür. Ayrıca dışarıdan getirmiş olduğunuz yiyecek ve içeceklerinizi de bu plaja sokabilirsiniz. Sıkıntı çıkmadan yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. İskele bölgesine 30-45 dakika mesafede olan plaja yürüyerek ulaşım da sağlayabilirsiniz.

Kınalıada İskele Plajı

Kınalıada Plajı denildiği zaman akla ilk gelen plajların başında yer almaktadır. İskele Plajı, Kınalıada İskelesinin hemen sağ ve sol taraf kısmında yer almaktadır. Konum gereği en çok tercih edilen plajdır. Ülker halk plajı gibi, içerisinde restoran yer almaktadır. Diğer kınalıada plajlarında olduğu gibi İskele plajı da taşlık kısımdan oluşmaktadır. Vapur manzaralarıyla birlikte güzel ve keyifli zaman dilimleri eşliğinde gününüzün güzel geçmesini sağlayabilirsiniz.

Siz değerli kullanıcılarımız için yaza hazırlık dönemi için pek çok plaj önerisinde bulunmaya çalışıyoruz. Sizlerde bizlere destek olmak için gezintide1adam instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.