Sahilköy Halk plajı, İstanbul’un Şile ilçesinde yer almaktadır. Sahilköy köyü, doğal güzelleri ve muhteşem manzarasıyla ve ferah havasıyla ziyaretçilerini büyülemeye devam ediyor. Doğa denildiği zaman İstanbul bölgesinde akıllara ilk gelen yer şüphesiz Şile gelmektedir. Gelin, Şile bölgesinde yer alan Sahilköy’ü yakından inceleyelim.

Şile ve Ahmetli ilçeleri arasında yer alan Sahilköy köyü, İstanbul bölgesinde keşfedilmeyi bekleyen yüzlerce yerlerden birisidir. Doğa’da muhteşem günbatımını ve gürültüden uzak huzur veren sessizliğiyle, yoğun stresli iş hayatından kurtulup, rahat bir nefes almak isteyenlerin adresidir.

35 hektarlık bir ormanlık alana kurulmuş olan Sahilköy köyü, İstanbul’a yaklaşık 59km uzaklıkta yer almakta. Şehre uzak, doğayla iç içe olan köyde, pek çok kamp alanları da yer almaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere köyün büyük bir kısmı sahilden oluşmaktadır. Tertemiz denizi ve muhteşem havasıyla, maceraperestlerin ziyaretini ve keşfini beklemektedir.

Sahilköy Köyü Ulaşım

Sahilköy’e özel araçla gelmek isteyenler, Şile bölgesine 15km uzaklıktadır. Sofular tabeleasının yanından sola dönerek, Sahilköy tabelalarını takip ederek ulaşım sağlayabilirler. Toplu taşıma araçlarıyla gelmek isteyenler, 139S nolu araca binerek, Sahilköy köyüne kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler. Toplu taşımadan indiğiniz duraktan takbiren 10 dakika yürüme mesafesi sonrasında Sahilköy köyü plajı sizleri karşılıyor.

Sahilköy Köyü Plaj Önerisi

Sahilköy Halk Plajı
Sahilköy Halk Plajı

Gnü doğumuyla birlikte çıkacağınız doğa yürüyüşleri, ormanın o harika sesini dinlemek, şehir havasının kirli havasından uzaklaşarak temiz havanın keyfini çıkartmak için oldukça güzel bir deneyim sizleri bekliyor.

Sahilköy Halk plajı adeta survivor parkuru gibi sizleri eğlenceli aktiviteler bekliyor. Burada yer alan yarışmalara katılabilir, heyecan dolu gün geçirebilirsiniz. Pek çok etkilikler bölgede sizleri bekliyor olacak. Tüm bu enerjinin atılmasının ardından muhteşem gün batımını eşsiz bir şekilde bölgede izleyebilirsiniz.

Sahilköy Çevresinde Konaklama Seçenekleri

Kamp sevenler için muhteşem bir bölge. Sahilköy köyü, doğası ve bol yeşilliği ile ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Ayrıca bölgede bungalov ve karavanla konaklama imkanları da yer almaktadır. Bölge üzerinde Kafeterya, yeme içme mekanları, su ve tuvalet gibi ihtiyaçları karşılayacak imkanlar yer almaktadır.

Kamp için bölgeyi tercih edecek olan gezginler, denize sıfır alanlara kuracakları çadırlar sayesinde sessizliğin ve manzaranın keyfini doyasıya çıkarabilirler.

Bu makalemiz gibi daha birçok gezi ve tatil fikiri Gezintide 1 Adam kanalını da ziyaret edebilir ve ilginizi çekiyorsa Kamp Alanları adlı kategorimizi de okumanızı tavsiye ediyoruz.