KAMP ALANLARIKEŞFET

Aladağlar Kamp Alanı Yerleri

Bolu Aladağlar Kamp Alanları

Aladağlar Kamp alanı oldukça popüler yerlerden birisidir. Özellikle kamp alanları açısından muhteşem bir alana sahiptir. Kamp ve kampçılık için muhteşem koşullar sayesinde doğaseverlerin önde gelen adreslerinden birisi diyebilirim.

Dağcılık, kayak, trekking, doğa kamp alanları, karavan tatilleri açısından tercih edilen Bolu Aladağlar kamp alanları hizmet sunmaktadır. Bolu’nun klasik karadeniz hava türüne ev sahipliği yapmış olduğunu da biliyoruz. Özellikle yaz dönemlerinde serin bir hava sunan, az yağışlı bir bölge olması da güzel bir iklim şartı sunmaktadır. Kış ayları içinde özellikle kar yoğunluğunun fazla olması, büyükşehirlere olan yakınlığı sayesinde muhteşem bir destinasyonu sizlere sunmaktadır.

Bolu Kamp Alanları

Bolu bölgesi kamp alanları için muhteşem bir destinasyon. Dağlık ve ormanlık bir alana sahip olmasıyla birlikte, Bolu bölgesinde bir çok kamp alanı mevcuttur. Bunların başında da Aladağlar gelmektedir. Çevrenin bir çok yerinde farklı kamp alanları yer almaktadır. Ücretsiz olarak hizmet sunan bu alanlara, ister çadırınızı alarak kamp kurun, isterseniz karavan araçları ile kamp kurabilirsiniz. Ayrıca bölge de çok sayıda bungolov evlerin konaklama imkanı sunduğunu da sizlere söylemek isteriz.

Bu kamp alanların en büyük özelliği, panaromik manzaralara ev sahipliği yapmasıdır. Muhteşem görüntüler sunan bu kamp alanları pek çok gezginin iştahını kabartmaktadır.

Bolu bölgesinde ayrıca kamp yapabileceğiniz diğer yerlerden bahsedelim. Göynük tarafında yer alan Sünnet Gölü oldukça ön planda yer alıyor. Kayak sevenlerin vazgeçilmez adresi Kartalkaya, muhteşem manzarasıyla Abant gölü, mimari güzelliğiyle de Mudurnu, Mengen ve Yedigöller Milli parkı da kamp alanları için elverişli olan bölgelerden birkaçı diyebilirim.

Bolu Aladağlar Kamp Alanları

Aladağ yayları, dağ yamaçları üzerinde ormanlık alana sahip olmasıyla bilinmektedir. Oldukça geniş bir alana yayılmış olan Aladağlar, adını da buradan almış. Aladağlar üzerinde de farklı kamp yerleri vardır. Bunlardan bazıları, Göksu Tabiat parkı, Aladağ göleti ve yemyeşil düzlük alanlarıyla kamp sevenlerin önemli rotalarından birisidir. Bölge de özellikle çadır kamp alanları yoğun ilgi görmektedir. Ayrıca bölgeyi ziyaret edenler trekking yapmak için elverişli ortamın tadını çıkartmaktadır. Bisiklet tutkunlarının da tercih etmiş olduğu Aladağlar kamp alanları,  uygun parkurları ve ideal koşullara ev sahipliği ile doğaseverler açısından son derece popüler merkezlerden birisidir.

Aladağlar Bölgesinde Kamp Yapabileceğiniz Yerler

Bölgede kamp yapabileceğiniz alanları sizler için listelemek istedik. İşte sizler için hazırladığımız kamp listemiz alt kısımda ki gibidir.

Aladağ Gençlik Kampı

Ailenizle birlikte güzel vakit geçirmek için tercih edeceğiniz güzel bir mesire alanı. Oldukça huzurlu ortamı sayesinde yeşili ve suluk alanlarıyla insanları rahatlatıyor. Temiz çevresi, doğa ortamları ve muhteşem manzarasıyla kamp severleri için ideal ortam

İhh Aladağ Kampı

1300 mt rakıma sahip olan Ihh Aladağ kampı, doğa ile iç içe bir ortam sizi karşılamaktadır. Bu bölge haricinde yapılabilecek başka kamp alanı bulunmaktadır. Bu yüzden bölgeyi ziyaret ettiğiniz de bir çok kampcı ile karşılaşabilmeniz mümkündür.

Aladağ Orman İşletme Tesisleri

Uygun fiyatlar aracılığı ile dinlenmek isteyenlerin gözde adreslerinden birisi. Güzel bir yer ve muhteşem manzara için ideal bir ortam. Yalnızlık arayanlar, doğayla iç içe yaşamak isteyenlerin adreslerinden birisi.

Aladağ Kamp Eğitim Merkezi

Bölgenin en önemli kusuru, telefon çekim sıkıntısıdır. Onun haricinde güzel bir ortam, balık tutabileceğiniz alanlar ve sessiz sakin yapısıyla doğa, manzara, panaromik görüntüsüyle muazzam bir kamp alanı sizleri bekliyor.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu