KEŞFET

Los Angeles Saat Kaç – Türkiye Los Angeles Arası Saat Farkı

Los Angeles Saat Kaç

Los Angeles Saat Kaç sorusuna gelmeden önce, şehir hakkında sizlere kısaca bilgiler vermek isterim. ABD ( Amerika Birleşik Devletleri ) California eyaletinde yer alan bir şehir. New York’tan sonra ülkenin önde gelen en büyük şehirlerinden birisidir. 1781 yılında keşfedilmiş olan LA, günümüzün en hareketli şehirlerinden birisi olma özelliğini taşımaktadır.

 Los Angeles Eyaleti
Los Angeles Eyaleti

Hollywood, USC School of Cinematic Arts ve Disney Land gibi yapılar şehrin kültürel açıdan zengin olmasında büyük önem taşımıştır. Kısaca Los Angeles hakkında bilgi verdikten sonra, Los Angeles bölgesi ile Türkiye arası saat farkı hakkında sizlere bilgiler verelim.

Los Angeles Saat Bilgileri

 Dünya Saatleri
Dünya Saatleri

Bir önceki yazımızda GMT hakkında sizlere bilgiler vermiştik. Tekrar hatırlamak gerekirse Greenwich üzerinden hesaplanan uzaklık farklılıklarına göre saat dilimleri Uluslararası anlamda kabul görmektedir. Dünya’nın merkez saati bölgesi olarak Greenwich olması, bölgeye olan yakınlık ve uzaklık durumuna göre saat farklılıkları yer almaktadır.

Tekrar hatırlamak gerekirse, GMT( Greenwich Mean Time) türkçe karşılığı Greenwich ortalama zamanı olarak ifade edildiğini bir önceki yazımızda sizlere bahsetmiştik. Bir önceki yazımızda London bölgesi dünya’nın merkezi saat bölgesi olarak ifade edildiği ve böyleye yakınlık, uzaklık durumuna göre de saat dilimleri arasında farklılıklar gösterdiğini söylemiştik.

Ek bilgi verecek olursak, Yerel saat meridyenleri, güneşi tam olarak karşısına almasıyla birlikte saatlerin 12’ye ayarlanmasıyla ortaya çıkan bir kavram olarak günümüzde işlev görmektedir. Tam bu saatler içerisinde güneş ufuk düzleminde tepe noktasında yer almaktadır. 12’den sonra da güneş ışınlarının geliş açıları saat ilerledikle daralması yani küçülmesi gözlenir. Yerel saat farklılıkları da buradan ele alınmıştır.

Şimdi sorumuza gelecek olursak;

Los Angeles ile Türkiye arasında 10 saatlik bir fark mevcuttur. Örnek verecek olursak, Los Angeles bölgesinde saatlerin 00:00 ‘ı gösterdiğinde, Türkiye’de saat 10:00’u göstermektedir. GMT saat üzerinde Los Angeles “-” 8 saat geride yer alırken, Türkiye “+” 2 saat ileride olması, arada ki farkın 10 saat olmasını sağlamıştır.

Sizlere bu yazımızda Türkiye ile LA arasında var olan zaman farkını kısaca anlatmak istedik. Bir önceki yazımız olan New York Saat Kaç adlı makalemizi de merak ediyorsanız okumanızı tavsiye ederiz. Bizlere merak etmiş olduğunuz yerlerin saat dilimleri hakkında bilgi paylaşımı yapabilir, sorularınızı yorum olarak ifade edebilirsiniz. Böylelikle merak ettiklerinizi de cevap bulabilirsiniz.

Sitemiz Gezintide.Com olarak her türlü gezi rehberi ve gezilecek yerler hakkında bilgi paylaşımı yapmanın yanı sıra, ülkeler arası saat farklılıklarını da ele alarak sizlere bilgi amaçlı paylaşım yapmaktadır.

Sitemiz üzerinde siz değerli kullanıcalarımıza verebileceğimiz pek çok bilgi yer almaktadır. Sosyal Medya Hesabımız Gezintide1adam sayfası üzerinden bizi takip edebilir, bilmediklerinizi Keşfet ‘mek için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu